- Reklama -PR články

Z malého dvoupokoje velké trojpokoje

Ze čtyřpokojového bytu se stal třípokoj a přitom je...

Máte doma starý šicí stroj? Vyrobte si z něj takové parádní kousky

Ze starého šicího stroje lze vyrobit spoustu krásných kousků. Povaluje...

Wau! Kouzelnější místo jste ještě neviděli!

V drsné, ale zato krásné přírodě severního Cornwallu se...

Jak předělat 25 letou koupelnu? Podívejte se na naše nejlepší návrhy

Tým Nového bydlení Design se tentokrát vydal do vesničky...

Otravují vaši domácnost myši? Zkuste tuto originální vychytávku a polapíte je všechny

Takto skoncujete s hlodavci velmi rychle. Hlodavci jsou pro každou...

Dubaj opět láká na největší květinovou zahradu světa

Dubaj je znám pestrou nabídkou megalomanských staveb, areálů či atrakcí. K takovým patří i tamní květinová zahrada, která neláká jen návštěvníky z celého světa. Pyšnit se může i několika světovými nej, hlavně tím, že je největší svého druhu.

Větší květinovou zahradu než tu dubajskou zatím nenajdeme nikde na světě. Miracle Garden si totiž tento cenný titul drží již od svého otevření. Při prohlídce obrovského areálu plného nejvybranějších vůní a barev je však velikost posledním, co turisty trápí. Při představení toho, co dokážou květiny s pomocí malých lidských zásahů, totiž zapomenou na čas a prostor.

Desítky obrazů a staveb z živých květin
Oku lahodící květinová dílka na každém kroku zaujmou návštěvníky zejména kvůli pestrosti. V areálu zahrady jsou různé sochy, obrazy a stavby pokryty všemi druhy květin od výmyslu světa. Mezi atrakcemi najdeme například Eiffelovku, modely letadel v životní velikosti či imitace děl známých malířů. Nechybí ani srdíčka, malebné iglú domky a oblíbené pyramidy.

Vybraná květinová díla se každý rok mění
Zajímavostí zahrady je, že repertoár květinových atrakcí je každý rok jiný. Mnohá ​​díla se obměňují, díky čemuž dokáže areál přilákat tytéž turisty znovu. Ti se zároveň mohou těšit na stále více možností, neboť květinových instalací je každou sezónu více a některé z nich rovnou překonávají světové rekordy. Podařilo se to například. modelu letadla Airbus A380, který byl zhotoven z více než 500 000 živých květin.

Zahrada dbá na ekologii a ochranu přírody
Nejen pastva pro oči a sbírání rekordů, ale také důraz na ekologii a úsporu vůči životnímu prostředí. Tvůrci odvážného projektu měli o to složitější roli, že takový úsporný areál měli navrhnout v pouštních podmínkách. Provoz zahrady však již několik let úspěšně funguje také díky speciálnímu závlahovému systému, který využívá odpadní vodu.

Kdy jindy jsou květinové zahrady krásnější než na jaře? Platí to io Miracle Garden, která je sice plná barev po většinu roku, ale k největšímu rozkvětu přichází právě v tomto období. Spolu s dalšími atrakcemi Dubailandu, což má být jeden z největších zábavních parků na světě, je tak docela dobrým tipem pro exotickou dovolenou.

- Reklama -live magazin